Arbetsbeskrivning
Nu söker vi sjuksköterska/företagssköterska för uppdrag inom företagshälsan till kund i Karlskoga. Vi söker dig som jobbat inom företagshälsovården sedan tidigare och vill jobba deltid/extra. Uppdraget har en omfattning på 1-2 dagar i veckan och vi önskar att du kan starta så fort som möjligt.
Vi söker dig som vill jobba dagtid.
Kvalifikationer
Sjuksköterska med minst 2 års yrkeserfarenhet.
Mycket goda kunskaper i svenska, både i tal och i skrift.
Erfarenhet av arbete inom företagshälsovården
Personliga egenskaper
God samarbetsförmåga med övriga arbetskamrater och yrkeskategorier. Personlig mognad med intresse och förmåga att möta patienter och anhöriga i svåra situationer. Förmåga att prioritera, delegera samt arbetsleda arbetskamrater i teamet. Flexibel och vilja att verka för verksamhetens behov. Van att arbeta med varierande arbetsuppgifter i varierande tempo.
Vi erbjuder
Vi tror att välmående människor gör ett bättre arbete, därför erbjuder vi alla våra konsulter följande: Kollektivavtal, tjänstepension, semesterersättning och friskvårdsbidrag
Möjlighet att välja mellan veckolön och månadslön
Du får en lön som är synonym med dina prestationer
Du får spännande uppdrag som matchar ditt intresse och din kompetens
Du får personlig och nära kontakt med din konsultchef
Du får möjlighet att medverka på träffar och utbildningar som Dedicare anordnar för anställda konsulter
Ansökan
Du är varmt välkommen att skicka in din ansökan till oss. Ansök genom att klicka på knappen ”Skicka ansökan”.
På vår hemsida www.dedicare.se/nurse presenterar vi alla våra lediga uppdrag.